Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátek všeho

louise-gallant-metatron-cube-1-.jpg

Vážení návštěvníci.

Tyto stránky vznikly 4.4. 2011. V den, kdy náhle zmizely příspěvky pacientů, klientů a posluchačů homeopata Josefa Hrušovského z webové diskuze na adrese www.Janoch.Borec.cz . Záminkou bylo údajné  vzájemné napadání přispěvovatelů. Pokud ovšem budete mít trpělivost pročíst záznam této diskuze která je zde doslova zkopírována, záhy pochopíte že šlo o něco jiného. Nečekaně totiž  začalo z nevinných stránek plných dětských omalovánek, kuchařských receptů a naivních vtipů prosvítat něco velmi temného.

Etika v lékařských ordinacích, ale I na terapeutických lehátcích nebo v kuchyních léčitelů, je téma které polarizuje českou společnost do několik táborů, které skutečně vytvářejí poněkud třaskavé prostředí. To však není sebemenší důvod k tomu, aby jejich diskuze byla zastavena. Naopak. 

Pan Janoch, který nám dal laskavé svolení k zveřejnění smazaných příspěvků a kterému tímto znovu děkujeme, nám napsal: „Ono to asi všechno bude pravda… ale bylo to už trochu moc… ale pokud má někdo chuť bojovat za pravdu.“ Za pravdu nemusíme nikdo bojovat. Pravda je zde neustále přítomná. Jde jen o to, máme-li odvahu ji pojmenovat, přijmout a zařídit se podle ní. Pojdme tedy pokračovat dál v diskuzi. Společně a především veřejně.

Zda výsledkem těchto stránek bude vznik Svazu spotřebitelů na ochranu  klientů alternativních terapeutů,  Etická komise složená z alternativních lékařů a léčitelů, mediální diskuze na téma zneužívání pacientek nebo seznam kontaktních adres, kde bude možné zjistit skutečné záměry, zdroje a metody léčitelů, je na nás. Mimo jiné I na vašich příspěvcích a zkušenostech. Zákony, legislativa, etické normy a společenská pravidla nevytvářejí nás. Plynule je vytváří komunita a její aktuální potřeby. Jako jakýkoli jiný konsenzus vyrůstají z kořenů osobní zkušenosti a  sdíleného poznání.

Děkujeme za pozornost a spolupráci

Tomáš Hradecký a kolektiv.

(tomas.hradecky432@gmail.com)