Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obsah a téma stránek

Texty, které zde nacházíte s podpisem našeho mluvčího Tomáše Hradeckého jsme připravili před rokem, pracovalo na nich 7 lidí, konzultovali a opravovali jsme v nich prakticky každou větu, byly u právníků, jasnozřivců, novinářů, filozofů, sociologů a členů tradičních církevních komunit... Nejsme k nim emocionálně vázaní, díváme se na ně s ročním odstupem jako na texty někoho jiného. Ale znovu se vrátím proč ten roční odstup. Proč někdo píše do šuplíku? 

Protože jsme měli stejně pochybnosti jako někteří z nás. A I když se tyto pochybnosti vyvrátily, stále ještě jsme pochybovali a říkali jsme si: třeba se to stalo jenom nám. Třeba jsou tam vazby z "minulých životů" a tímto se nějak dorovnávají. pak přišly první poznámky klientek pana Hrušovského o tom, že s nimi nehrál čistou hru. Ale ještě porád jsme tyto texty nepustili, ještě pořád v nás byly další pochybnosti: řadě lidem pomůže. tím že zpochybníme jeho práci vezmeme jim šanci se uzdravit.

 

Je však třeba říci, že tyto otázky jsme si nekladli poprvé.

Před lety jsme připravovali reportáž o filipínských léčitelích. Byla to první reportáž o léčitelích u nás. Měla 3 milionovou sledovanost. 

Do centra reportáže se dostal dvouletý chlapec, syn manažera Novy, který měl neoperovatelný nádor vedle tepny přivádějící krev do malého mozku. Tyto otázky padaly také.

Máme právo zpochybnovat léčbu na které závisí život? Život dítěte?  

Víru jeho rodičů na jeho ozdravení? Když oslovujete 3 miliony lidí nemůžete mluvit jako Vainar nebo Hrušovský. Chodily stovky dopisů od diváků, z nichž většina byla v neřešitelné zdravotní situaci, v termálních stádiích rakovin atd. a žádali jasné a srozumitelné odpovědi a . my jsme nevěděli. Přitom otázky jako: "Proniká Alex Orbito skrze břišní stěnu? Je to placebo? Byla to opravdu LIDSKÁ krev? " nebyly ty nejhlavnější. Jako hlavní se ukázala nesmiřitelnost v samotné ochotě přijmout nebo odmítnout téma jako takové. A stejně tak se ukázalo, že odpovědi na tyto otázky tento spor nevyřeší.

A toto nyní řešíme tady, v úzkém kruhu této webové adresy. Známe začátek, průběh I konec takovýchto diskuzí. Stojaté vody se rozvíří, pozdvihnou se hlasy I pěsti: "Co je ti do nás, Ježíse Nazaretský?" 

Jen tentokrát máme kameru postavenou na druhé straně obecenstva a kameny padají z tábora "orbitovců". Ida Hurtíková, píše že protivné strany se nemají čím pochopit. Souhlasíme s ní, ale ne zcela. Nemají především vůli se pochopit. A nemají srdce se pochopit. Reportáž o filipínských léčitelích hovořila o obecném problému léčitelství jako takového. Ve skutečnosti to byl bol o život malého Petra Vrány. To on byl oním barelem paliva, který jej poháněl. A tím že jsme veřejně přiznali možnost uzdravit metodou Alexe Orbity i zdánlivě beznadějné případy pacientů, probudili jsme v roce 1995 smečku "skeptiků", která  chtěla malého Vránu obětovat své ne-víře.

Nyní je to opačně. Roli "novy" a "šmuclerových"  hraje "světelné bratrstvo" složené z "titánií a zirkónií". Motorem těchto stránek je zneužitá žena. A kamera pozorně, soustředěně a v detailu sleduje oči těch, kteří ji chtějí obětovat na černý oltář jejich mistra.

 

Teď ta témata stránek:

Byla daná jednotlivými příspěvky které najdete v archivu a  posouvají se kupředu zmíněnou skutečnou událostí a tato událost zpětně testuje jejich legitimnost a rozsah. Jsou jak etické, tak praktické.

 

I. Teorie

.      Na co má klient právo zeptat se svého terapeuta?

.      Duchovní terapie jako předmět podnikání

.      Copyright v oboru ezoterického podnikání

.      Urážky a klení v ordinaci terapeuta

.      Energetická ochrana léčitele a ochrana klienta

.      Práce s pomocníky z jiných dimenzí

.      Etika v oblasti pronikání do energetických polí a vědomí klientů

.      Hranice víry a brány sekty

.      Energetický sexuální styk a jeho etika

 

II. Praxe

.      Jsem zneužívaná svým terapeutem? Jaké otázky si klást?

.      Kde se mohu nechat prohlédnout?

.      Kam se obrátit se svými otázkami? Jak chránit své soukromí a 

 

nezpůsobovat si větší bolest?

.      Co smím a co nesmím v případě, když zjistím že mě zneužívá 

 

terapeut?

.      Jak se bránit před sektou a jak z ní odejít?

.      A jak se zbavit vlivu svého terapeuta a jak přerušit 

 

energetická spojení a jeho vliv?

.      Právníci, novináři, státní instituce a  ezoterické podnikání

 

III. Závěr

Příklady:  Otázka "Na co má právo klient se zeptat svého terapeuta" v sobě zahrnuje i: "Na co má klient POVINNOST se zeptat svého terapeuta". Před čím nesmí zavírat oči. Etika v ordinaci se netýká jen terapeuta, ale I klienta. Musí to být rovnovážný vztah dvou rovnoplatných bytostí s rovným právem na přístup k informacím. 

Pacient takto nevstupuje do ordinace se svým Já ale se svým My.

 "Duchovní terapie jako předmět podnikání".  Samozřejmě že je to úplně jedno, že nedostaneme účetní doklad za své ošetření, z toho si tak můžeme udělat vlaštovku. Stejně tak je jedno i  že doktor přijde pozdě, že nám nadává, říká nějaké nelogické pitomosti... Hlavně že nám to pomohlo, že? Ve chvíli úlevy býváme tak vděční a povznesení. A jednoho dne se dostanete do problému a najednou vůbec nemůžete prokázat, že jste vůbec existovali. Karta nikde, diagnoza nikde, průběh léčení nikde, jeho metoda také ne.

 "Copyright v duchovním podnikání". Channeling, vhledy, paprsky.  Dneska už i slepý si může sáhnout. Jakou mají účetní hodnotu? Hezký je příspěvek, který jsme dali do odkazu z časopisu Vesmír. Mám-li objev, patří všem. Je to etika lidského rodu jako takového a jeho fungování v multidimenzionálním vesmíru. Budeme zpoplatňovat vzduch? 

Sluneční světlo? Poznání? A jaká bude jejich cena?

 "Energetický sexuální styk a jeho etika." Tady je třeba vůbec vysvětlit co to je a jak to probíhá. V tzv. Přímém přenosu se to na těchto stránkách zřejmě nepodaří, agresivní paní emy a paní  stáni se záchodkovou estetikou svého psaného projevu odsunou toto téma z těchto stránek do osobní komunikace v přítomnosti jiných léčitelů a právních zástupců.

 "Práce s pomocníky z jiných dimenzí".Váš "anděl strážný" komunikuje s andělem strážným vašeho terapeuta. Opora a pomoc vašeho anděla spočívá v právu uhájit si svou víru v něj. Jak říká Vivekananda: 

"Cítím se ve svém těle stejně dobře, jako anděl v tom svém". Ano je to boj o našeho Boha. Ano toho hajzla, jak vašemu systému hodnot a transcendenta říká pan Hrušovský ve chvíli, kdy jeho léčba  není úspěšná.

 

děkujeme za pomoc

Tomáš Hradecký, 10.4.2011